DC Frogs

Náš šipkový klub byl založen partou kamarádů a nadšených šipkařů v minulém tisíciletí ( na podzim 1999 ), a díky tomu letos oslavíme čtvrt století působení na české i evropské šipkové scéně.

DC FROGS ŽABČICE

DC FROGS = Darts Club Frogs = šipkový klub žabáci (žaby)

Po dlouhé době se vracíme na stránky žabčického občasníku, a tak bych se rád podíval na historii klubu od jeho založení až po současnost. Náš šipkový klub byl založen partou kamarádů a nadšených šipkařů v minulém tisíciletí ( na podzim 1999 ), a díky tomu letos oslavíme čtvrt století působení na české i evropské šipkové scéně. Zakládajícími členy byli Stanislav Pokorný, Michal Pokorný, Roman Vacek, Pavel Saitl a Jan Skúpý. Během 25 let se v našem klubu vystřídala řada výborných hráčů a „pár“ (doslova dva) ze zakládajících členů hraje doteď. Několikrát se změnila i adresa domácího hracího místa (Hospoda U Janků, Hospoda U Ducháčka, Restaurace Sport - nynější hrací místo klubu). Během těchto let si náš klub vydobyl jméno respektované hráči z celé České republiky. Jako jedinému klubu v naší zemi nám bylo umožněno od počátku hrát dvě ligové soutěže na jednom hracím místě, a to v Hospodě U Janků. Tahouny týmu byli v té době už šipkami „ošlehaní“ otec a syn Pokorní, kteří svojí kvalitní hrou dokázali zvýšit herní výkonnost i dalších členů. Ze třetích lig jsme se za dvě sezóny, posíleni o výborné hráče/kamarády z Přibic Kamila Páviše a Libora Švece, dostali do nejvyšších soutěží na jižní Moravě a stabilně se usadili na předních pozicích v ligových tabulkách. V té době se hráčská základna rozšířila tak, že jsme založili i „B“ tým. Za dobu fungování klubu se hráči zúčastnili stovek turnajů po celé České republice a dovezli mnoho pohárů a medailí. Tým DC FROGS přepsal dějiny šipkového sportu a jako první v historii dokázal třikrát vyhrát nejvyšší jihomoravskou soutěž.Na republikové úrovni dosáhl klub svých největších úspěchů na mistrovství České republiky klubů, na němž obsadil 5. místo, a v českém poháru družstev, kde získal také 5. místo. Po skončení sezóny 2018/2019 jihomoravský oblastní šipkový svaz uspořádal play-off extraligy. Na turnaji se potkaly nejlepší týmy z nedělní i čtvrteční soutěže. Zvítězil náš klub a stal se pro danou sezónu nejlepším klubem na Jižní Moravě. V jednotlivcích si pak největší úspěchy připsali Stanislav Pokorný za 4. místo na mistrovství České republiky v roce 1998, Honza Skúpý, který se dostal do výběru reprezentace České republiky a s národním týmem vyhrál mistrovství Evropy 2001 v chorvatské Poreči, a Michal Pokorný se svým parťákem Filipem Šebestou, kteří v roce 2018 vyhráli turnaj dvojic na Swiss open v Curychu. V současné době fungují na Jižní Moravě pod značkou FROGS dva týmy - nedělní extraligu hrající tým v Žabčicích v Restauraci Sport a čtvrteční extraligu hrající tým v Přísnoticích v Hostinci V Zatáčce. Šipky jsou aktuálně obrovsky populárním sportem. My „stárneme“, a tak bychom v našem klubu rádi přivítali nové členy, aby vydržel i dalších 25 let. Nebojte se za námi přijít. Šipky se dají hrát v každém věku. Příkladem je náš nejstarší hráč, kterému je 62 let. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří náš klub podpořili ať už finančně, nebo fanděním. Díky!!!

Sestava:

DC FROGS ŽABČICE (Restaurace Sport): Michal Pokorný, Lukáš Fröhlich, Kamil Páviš, Martin Janíček, Zdeněk Tomešek, Jiří Štefík, Zdeněk Gratcl, Jan Skúpý

DC FROGS ŽABČICE (Hostinec V Zatáčce): Dana Nováková, Filip Staroba, Martin Staroba, Martin Kozák, Hanuš Mráz